warning: Creating default object from empty value in /home/kundak/domains/kundak.org/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

yeni kimlikler nasıl olacak

Kİmliklerde Din Hanesi İsteğe Bağlı OLacak


Kişisel bilgilerin güvenliği için ciddi önlemler almayı planlayan ve yeni yasada düzenlemeye giden devlet kimliklerdeki din hanesininde isteğe bağlı olması kararını verdi..Son şekli verildikten sonra TBMM’ye sevkedilecek olan Kişisel Verilerin Korunması tasarısında “din, etnik köken ve inançın” kişisel veri olarak kaydedilemeyeceği hükmü bulunmasına rağmen, nüfus cüzdanlarındaki din hanesinin “isteğe bağlı olarak” kalmaya devam edeceği öğrenildi.
KURULUN YAPISI ÖNEMLİ

Yeni Akıllı Kimlik Kartı Özellikleri


Tüm türkiyenin merakla beklediği çipli yeni elektronik akıllı kimlik kartları 2013 te verilmeye başlanıyor..TÜBİTAK Bilgi ve İleri Bilgi Güvenliği Araştırma Merkezi tarafından tasarımı yapılan yeni kimlik kartlarının pilot çalışması sona erdi.

"Akıllı kart" olarak tanımlanan ve kişinin bütün bilgilerini içindeki çipte toplayacak olan yeni kimlik kartları, 2013 yılı içinde vatandaşlara verilmeye başlanacak.

sponsorlu baglantılar

Son yorumlar