warning: Creating default object from empty value in /home/kundak/domains/kundak.org/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

sbs

SBS Tercihleri Ne Zaman Başlayacak 2013

2013 Sbs seviye belirleme ve tespit sınavı sonuçları 12 temmuz 2013 te gece 12 itibari ile açıklandı..sbs sınv sonuçlarına göre istedikleri okullarda tercih yapabilecek olan öğrencilere müjdeli haber meb den geldi..Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), seviye belirleme sınavı (SBS) sonucuna göre öğrenci alan fen ve sosyal bilimler liseleri ile her türdeki Anadolu liselerinin kontenjanlarını yüzde 30 artırdı.

SBS ve PYBS Başvuruları İçin Son Gün 22 Mart


Sbs ve Pybs sınavına girecek öürencilerin dikkatine..seviye belirleme tespit sınavı ve parasız yatılı ve bursluluk sınavı başvuruları yarın 22 mart cuma gün sona eriyor.. Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Sistemi Seviye Belirleme Sınavı (SBS) ve Parasız Yatılı ve Bursluluk Sınavı (PYBS) başvuruları yarın sona erecek.

SBS Kalkacak LYS ve YGS Değişecek


Bir senedir üzerinde konuşulan ve kaldırılması beklenen sbs ile ilgili milli eğitim bakanı neler söyledi.. Bakan Nabi Avcı, Seviye Belirleme Sınavı'nın bu yıl son kez yapılacağının altını çizerek, "Üniversite giriş sınavlarında da değişiklikler olabilir" dedi

sponsorlu baglantılar

Son yorumlar