warning: Creating default object from empty value in /home/kundak/domains/kundak.org/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

akıllı kimlik kartı

Yeni Akıllı Tc Kimlik Kartı Başvurusu Başladı

Pasaporttan banka kartına otobüs kartına kadar bir çok kart yerine kullanılabilecek nüfüs cüzdanının yerini alacak çipli akıllı tc kimlik kartları için son hazırlıklar tamamlandı ve dağıtım başladı

Akıllı Kimlik Kartı 2013'te Kullanılmaya Başlayacak


Nüfus cüzdanının yerini alacak ve bir çok yerde tek kart kolaylıgı getirecek yeni çipli akıllı kimlikler 2013 te kullanılmaya başlıyor...Bolu İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Orhan Aslan, akıllı kimlik kartları sayesinde vize istemeyen ülkelere pasaportsuz gidilebileceğini söyledi.

Aslan, akıllı kimlik kartı uygulamasının 2008 yılının eylül ayında Bolu'da başladığını, pilot uygulamanın TÜBİTAK tarafından yürütüldüğünü anlattı.

Akıllı Kimlik Kartları Nereden Nasıl Alınacak


Akıllı kimlik kartı uygulamasının haziran ayında başlayacagı müjdesi geldi..Şimdi en çok merak edilen ise akıllı kimlik kartlarınınn nerden ve nasıl alınacağı.. Akıllı kimliklerin vatandaşa nasıl verileceğiyle ilgili detaylar da netleşmeye başladı. İlk olarak Türkiye genelindeki tüm nüfus müdürlükleri akıllı kimlik verilmesine uygun hale getirilecek. Müdürlüklerdeki bankolar kaldırılarak ofis sistemine geçilecek. Mekanı yeterli olmayan müdürlükler daha geniş binalara taşınacak.

Akıllı Kimlik Kartı Nedir


Tc kimliklerimizin yerini alacak ve birçok işlemde kullanılabilecek olan çipli elektronik akıllı kimlik kartı AKİS, milli olarak geliştirilmiş bir akıllı kart işletim sistemidir. AKİS güvenlik hizmetleri sunan bir mikroişlemci üstünde koşar ve elektronik imza, şifreleme ve güvenlik anahtarları taşıma hizmetleri sunar. Günlük hayatta AKİS taşıyan akıllı kartlar elektronik imza, elektronik kimlik kartı, kredi kartı, toplu ulaşım kartı vb amaçlarla kullanılabilirler.

Yeni Çipli Kimlikler Ne Zaman Verilecek


İLk olarak Boluda pilot olarak uygulanan yeni çipli kimliklerin ne zaman verileceği belli oldu..Çipli kimlikleri bu yıl 2016 içinde alacağız

Yeni çipli kimlikler 14 mart 2016 pazartesi gün pilot olarak kırklareli merkezde dağıtıma başlanacak.. 15 tl karşılıgında yeni kimlikler alınabilecek..

sponsorlu baglantılar

Son yorumlar