warning: Creating default object from empty value in /home/kundak/domains/kundak.org/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

bedelli askerlik 2013

Bedelli Askerlikte Yaş İndirimi Yok


Bedelli askerlik için ek süre verilmesi için teklif verilmişti..Bununla birlikte yaş sınırının da 30 dan 29 a çekilmesi için öneri verildigi ve başbakanın onaylaması durumunda düşürecegine yönelik iddialara Hüseyin Çelik cevap verdi..Yaşın düşürülmesi gibi bir durum olmadıgını söyleyen bakan üzgünüz dedi..AK Parti MYK toplantısında karara bağlanacağı söylenen 29 yaşa bedelli önerisine hükümetten destek çıkmadı. Hüseyin Çelik, "29 yaşa bedelli yok, özür dileriz" şeklinde konuştu.

Bedelli Askerlikte Yaş 30 'un Altına Düşecek


Bedelli askerlik yasasında 2. taksidi ödeyemeyenler için ek süre talebi gündeme gelince yaş sınırıda yeniden gündemde..Yaş sınırının 29 a çekilmesi talebi mesliste..Başbakan onaylarsa 29 yaş bedelliden yararlanacak.. Bedelliden yararlanmak için yasada belirtilen 30 yaş sınırının 29'a indirilmesi planlanıyor. Son kararı Başbakan Erdoğan verecek.

AK Parti'nin Grup Yönetim Kurulu'nda gündeme gelen öneri, ilk MYK toplantısında Başbakan Tayyip Erdoğan'a sunulacak.

Bedelliye Ek Süre Tarihi Belli Oldu


Bedelli askerlik yasası çıkma sürecinde oldugu kadar çıktıktan sonra da çok tartışıldı..Bedelliden faydalanacak şartlara sahip olup taksit nedeni ile magdur olanlar oldu..Bedellide 2. taksiti geç yatıran bir çok kişi yasadan yararlanamadı..İŞte bu nedenle hem taksit kaçıranları hemde başvuruyu tamamen kaçıranları sevindirek ek süre için bugn bakandan tarih geldi yüreklere su serpildi..Bedelli Askerlikten yararlanabilecek durumda olup, başvuru zamanını kaçıranlar için Ak Parti milletvekili Bülent Turan yeni bir teklif vermişti.

Bedelli Askerlik Devlete Ne kadar Kazandırdı


30 yaş ve üzerini kapsayan bedelli askerlikten faydalanmak isteyenler 1 sene içinde 30 bin lira ödeyerek bu haktan yararlandı.. Bedelli askerlik için 69 bin kişi başvurdu. Uygulamayla devletin kasasına 2 milyar lira girdi.

Açıklama Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz'dan geldi.

TBMM Genel Kurulu'ndaki 2013 yılı bütçeleri üzerinde milletvekillerinin sorularını yanıtlayan Yılmaz'a bedelli askerlik uygulaması soruldu.

Bakan, 15 Aralık 2012 tarihi itibariyle 69 bin 320 yükümlünün bedelli askerliğe müracaat ettiğini belirtti.

Bedelli Askerlik İçin Ek Süre Verildi


1 sene içinde 30 bin tl yi 2 taksit şeklinde ödeyerek askerlikten bedelli olarak yararlanamayanlara yeni bir fırsat ..AK Parti İstanbul Milletvekili Bülent Turan, bedelli askerlikle ilgili yasa teklifi hazırladı. İlk taksidini ödeyerek hak sahibi olanlardan ikinci taksidini zamanında ödeyemeyenlere bir fırsat daha verilecek. Bedelli askerlik yapmak için hak sahibi olduğu halde bugüne kadar hiç başvurmayanlara da yeni hak tanınıyor. İlk kez başvuracaklar 30 bin lirayı peşin olarak yatıracaklar.

sponsorlu baglantılar

Son yorumlar