warning: Creating default object from empty value in /home/kundak/domains/kundak.org/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

firuze hatun casus mu

Hümeyra Hatun Kim


Hürrem sultana rakip olarak hareme giren firuze hatun adındaki gözde cariye, boynundaki dövme ile safevi hanedanına mensup oldugu anlaşılınca saraydan gönderildi

Sultan Süleymana firuze adıyla kendini tanıtan ve safevi hanedanı tarafından öldürülecegini söyleyen cariye saraydan gönderilirken bir grup tarafından karşılandı..gerçek adı hümeyra olan hatun gerçekten bir casus muydu?

Firuze Hatunun Sırrı Açığa Çıktı

Hızır reis tarafından esir alınan cariyelerden biri olarak saraya getirilen firuze hatunun sırrı, boynundaki dövme ile ortaya çıktı

Safevi hanedanına mensup bir prenses olan firuze begümhan hanedanında çıkan savaştan kaçarken esir düşüp hızır reisin teknesinde gözünü açıyor..

Hareme getirilen ve sultan Süleymanın gözdesi olan firuze hatun sultan Süleymana aşkını ve casus olmadıgını söylesede saraydan gönderilmekten başka çaresi kalmaz..

Sultan süleyman casus olmadıgı için affedip öldürmesede artık sarayda kalamayacak ve hanedanına geri dönecektir.

Firuze Hatun Saraydan Gönderiliyor

Merakla beklenen firuze hatun casus mu soruları bu hafta yanıt buluyor..boynunda safevi hanedanlıgına mensup olanlara mahsus dövmesi teşhir edilen firuze sultan süleymanın huzurunda...Muhteşem Yüzyıl'ın önümüzdeki hafta ekrana gelecek olan 76. bölümünün fragmanı yayınlandı.

Geçen hafta Rüstem Paşa ve Hürrem'in sayesinde Firuze'nin sırtındaki dövmenin aslında Acem diyarında Safevi hanedanının işareti olduğunu öğrendi. Kendisini affetmesi için Sultan Süleyman'ın ayaklarına kapanan Firuze saraydan gönderiliyor.

Firuze Hatun Casus mu?

Hürrem sultana rakip olarak yeni bir karakter sokuldu diziye..tarihte böyle bir sahsiyet ve olaylar yok tabi dizi senaryosu..

neyse herkes merakla firuze hangi bölümde öldü ne zaman ölecek derken bir baktık meger bizim firuze casus muş..Hürrem sultanın emriyle firuzeyi attan düşürüp öldürecek olan rüstem paşa boynunu kıracakken boynunda bir dövme gördü ve öldürmekten vazgecti..

sponsorlu baglantılar

Son yorumlar