warning: Creating default object from empty value in /home/kundak/domains/kundak.org/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

mikroplu sular

Damacana mı Musluk Suyu mu Temiz


Damacana sularında ortaya çıkan lağım suyu karışımı, insan ve hayvan dışkısı bulunmasıyla gözler bakanlığa çevrilmiş bakanlıktan tatmin edici sağlığımızı hiçe sayan firmaların açıklanması beklenmişti..

Deşifre programının içinde büyük firmalar var mikroplu su içiriyorlar iddiası hepimizi şok etti..gdo lu yiyecekler den kaçınmaya çalışırken hayati önem taşıyan içmeden yaşayamacagımız suların kirli olması artık hiç yaşamayalım daha iyi nasılsa yavaş yavaş öldürüyorlar bizi dedirtti..

Sağlık Bakanlığı Mikroplu Su Markalarını Açıkladı


Merakla beklenen ve cuma gün açıklanacağı söylenen tüm mikroplu su markaları açıklandı..Sağlık Bakanlığı Türkiye çapında hizmet veren 254 su firmasının ürünleri üzerinde inceleme yaptı, yaklaşık bin 100 numune laboratuvara gönderildi. 114 markada uygunsuzluk tespit edildi, 15 dolum tesisinin sağlık şartları uygun bulunmadı. İşte o markalar; 'Gençsu', 'Karlık Madran', 'Alka Madran', 'İvriz Su!, 'Beysu', 'EDK Lara', 'Hünkar', 'Revan', 'Buzdağ', 'Kardelen', 'İdeal', 'Hazar Vox Nida', 'Bahçeayran', 'Esensu Özayran', 'Kabalak'

244 Damacana Su MArkası Denetlendi


Damacana sularında yapılan incelemelerde insan ve hayvan dışkısına rastlanması sonucu büyük bir skandalla sarsıldık..O skandalın ardından sağlık bakanlığı kendi elemanlarını gönderip tüm su fimrları ve bayilerini denetledi..Sağlık Bakanlığı 244 su markası ve 7 bin 600 bayiyi denetim altına aldı. Sakıncalı çıkan markalara yapılacak ikinci denetimde de analiz sonuçları mevzuata aykırı çıkarsa ruhsatlar iptal edilecek.

Damacana Sularına Yeni Uygulamalar Kapıda


Deşifre programında açıklanan lağım suyu skandalı ile damacana su üreten tüm firmalar takibe alındı uygunsuz üretim yapanlar deşifre ediliyor..Sağlık Bakanlığı, ambalajlı su denetimlerine imkan veren düzenlemede değişiklikler yapacak ve sağlıksız üretim yapan işletmelere yaptırımları ağırlaştıracak.

Mikroplu Su Markaları Cuma Gün Açıklanacak


Sağlık Bakanı Recep Akdağ, ambalajlı su denetimlerine ilişkin halk sağlığı laboratuvarlarının 81 ilde yaptığı çalışmaların, muhtemelen cuma gününe kadar neticeleneceğini, problem görülen satış noktaları ve o satış noktalarına ait markaları Sağlık Bakanlığı'nın internet sitesinden duyuracaklarını bildirdi.

Akdağ, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi bünyesindeki 42 yataklı erişkin hematoloji bilim dalı tedavi ünitesinin açılışını yaptı.

En Sağlıklı Su Musluk Suyu Oldu


Damacana sularına lağım suyu karışması skandalı ile vatandaş hangi suyu içeceğini şaşırmış durumda..Sağlık bakanlığı istanbulda yaptıkları araştırmalarda sadece 5 firmanın ismini açıklarken adı geçen büyük 41 firmanın ismi açıklanmadı henüz..

sponsorlu baglantılar

Son yorumlar